גלריות תמונות מתחלפות


אחד היישומים הנפוצים כיום באתרי אינטרנט הוא גלריות תמונות מתחלפות. האפשרויות רבות ומגוונות מתוכן בחרנו ארבעה תוספים שמכסים טווח רחב של אפשרויות.

אנא ראו כאן הדגמות מפורטות והסברים לגבי כל אחד מהתוספים: http://demo.net.technion.ac.il/

לאחר שהחלטתם מה התוסף הרצוי לכם, אנא השתמשו במדריך המפורט המסביר כיצד לבצע את הפעולות העיקריות בכל אחד מהתוספים: מדריך לשימוש בגלריות תמונות

גיבוי ושחזור של אתר יחיד

מערכת WordPress הטכניונית מאפשרת גיבוי ושחזור נתונים ב-3 מנגנונים שונים. לעת עתה, אף מנגנון אינו מבטיח באופן ודאי שחזור מלא של כל התוכן שלכם, לכן חשוב להבין מה אפשר לעשות בכל שיטה ולהגיע לרמת גיבוי מקסימלית.

  1. שחזור גרסאות קודמות של עמוד – כל עמוד או פוסט שלכם באתר שומר באופן אוטומטי 10 גרסאות קודמות של אותו עמוד לאחור. כדי לחזור לגרסה קודמת ולשחזר תוכן שמחקתם בטעות, היכנסו לממשק העריכה של העמוד, לחצו על Screen Options בסרגל העליון בראש העמוד וסמנו את תיבת הסימון לצד Revisions. בממשק העריכה יופיע בלוק חדש ובו הגרסאות הקודמות של המסמך ותאריכים מתי נוצרו.
    שימו לב! השחזור הוא מתוך דפים קיימים לכן לא ניתן לשחר באופן זה דף שנמחק לגמרי.
  2. מנגנון Import Export – בתפריט הראשי תחת הכותרת Tools ישנם קישורים לכלים המאפשרים יצוא של האתר ויבוא שלו. כלי היצוא מייצר קובץ XML המכיל את תוכן האתר – דפים, פוסטים וקישורים לתמונות וקבצים. תוכלו לייצר קבצי Export כרצונכם ולשמור אותם למחשב האישי שלכם. אם איבדתם דף או פוסט תוכלו להשתמש בכלי ה-Import כדי לייצר אותם חזרה באתר. הבעיה היא שהיבוא אינו עובד באופן מבוקר ומייבא את כל הדפים הקיימים ומייצר כפילויות לדפים קיימים. ניתן להתגבר על בעיה זו על-ידי מחיקת כפילויות ועדכון תפריט האתר.
    שימו לב! היבוא יחדש קישורים לקבצים קיימים, אך לא יצליח לייבא שוב קובץ שנמחק מהמערכת.
  3. שחזור ידני במקרה של קטסטרופה – במידה שנמחק תוכן חשוב באופן קריטי שלא ניתן לשחזר בשום דרך אחרת, ישנה דרך לשחזר אתר יחיד במערכת. אנא פנו אלינו לקבלת מידע בנושא.

ערכות נושא לעיצוב האתר

במסגרת ההיערכות לחוק הנגשת האתרים וכניסתו לתוקף של המיתוג הטכניוני נעשה שינוי גורף בהרכב הערכות שניתן להשתמש בהם במערכת. במקום היצע של כ-20 ערכות שונות שהיה עד עתה, פתוחות כעת לשימוש רק שבע ערכות חדשות, כולן מונגשות, רספונסיביות, וממותגות.

אנו מתכננים להוסיף בזמן הקרוב ערכות נוספות, שירחיבו את המגוון ואפשרויות העיצוב.

מצב זה מכתיב כמה שינויים משמעותיים:

  1. ניתן לפתוח אתר חדש רק עם אחת מהערכות החדשות.
  2. עקב חוק ההנגשה מומלץ לכל בעלי האתרים הקיימים לעבור בהדרגה לערכות החדשות. שימו לב! מי שעבר לא יוכל לחזור יותר לערכה הקודמת שלו.
  3. המעבר לערכות החדשות חייב על פי חוק ההנגשה להסתיים לפני אוקטובר 2018.

שמונה הערכות הקיימות 

הערכות החדשות נקראות על-שם מדענים דגולים וזוכי פרס נובל ישראלים. לערכות אפשרויות עיצוב נוספות בצבעים ובמבנה העמוד ותוספות של אזורים דינמיים, כמו מצגות תמונות, באנרים וכו'.

צ'חה – ע"ש אהרון צ'חנובר מבוססת על ערכת הנושא Twenty Sixteen.שימו לב למיקום התפריט שאינו מאפשר תפריטים מרובי קישורים, ולכן הערכה מתאימה בעיקר לאתרים אישיים.

avram theme

אברם – ע"ש אברהם הרשקו מבוססת על ערכת הנושא Twenty Sixteen.

avram theme

עדה – ע"ש עדה יונת מבוססת על ערכת הנושא underscores ו-Bootstrap.

ada theme

דן – ע"ש דן שכטמן מובססת על ערכת הנושא underscores ו-Bootstrap.

dantheme

אלברט – ע"ש אלברט איינשטיין. מבוססת על ערכת הנושא 2012.

alberttheme

אייזיק – ע"ש אייזיק ניוטון. מבוססת על ערכת הנושא 2013.

isaactheme

ניקולאס – ע"ש ניקולאס קופרניקוס. מבוססת על ערכת הנושא 2015.

nicolaustheme

צ'רלס – ע"ש צ'רלס דארווין. מבוססת על ערכת הנושא 2011.

charles theme

הבחירה בשמות היא במסורת קבוצת הפיתוח של וורדפרס בה נהוג לקרוא גרסאות חדשות של המערכת ע"ש ענקי הג'אז. למשל גרסה 4.0 נקראה בני ע"ש נגן הקלרינט בני גודמן, גרסה 4.1 נקראת דיאנה, ע"ש הזמרת דיאנה וושינגטון, וגרסה 4.2 נקראת פאוול ע"ש הפסנתרן באד פאוול.