שאלות נפוצות

אני סטודנט בטכניון. האם אוכל להקים אתר במערכת שלכם?
אנו מתחזקים מערכת אתרים נפרדת עבור סטודנטים לתארים מתקדמים.

יש לי אתר קיים שבנוי על מערכת אחרת. עד כמה זה מסובך להעביר אותו למערכת שלכם?
במידה שהאתר שלך כולל רק דפים סטטיים ניתן להעביר אותו בקלות. אם האתר כולל דפים דינמיים המיוצרים בידי תסריטים המבצעים פעולות שונות מול מסד נתונים, כמו למשל, ספר טלפונים המציג פרטים לפי קטגוריות, הדבר אפשרי במערכת וורדפרס נוספת שאנו מנהלים הכוללת מאפיינים מורכבים יותר.

לאתר הקיים שלי כתובת טכניונית שכבר הופצה וידועה ברבים. האם אוכל להעביר אותה לאתר שאבנה אצלכם?
כן.

לוורדפרס אלפי תוספים (plugins) נפלאים. האם אוכל לבקש התקנת תוספים כרצוני במערכת?
לא. יש להבין כי מערכות קוד פתוח כמו וורדפרס מורכבות מחלק מרכזי הנקרא לב המערכת – core – אותו מפתחת קבוצה גדולה ומסורה של מפתחים, ואילו התוספים מפותחים ומתוחזקים בידי גורמי צד שלישי שלעיתים קרובות מפסיקים ללא הודעה מוקדמת את הפיתוח והתמיכה ועקב כך התוסף עלול להפסיק לעבוד או שיתגלו בו פרצות אבטחה. כמו כן, תוספים עלולים להתנגש עם תוספים אחרים והתקנת תוספים דורשת עבודת QA מאוד מדוקדקת ונרחבת שאין באפשרותנו לבצע תמיד.
אנו משתדלים להתקין רק תוספים הכרחיים שעתידם נראה מבטיח יחסית, אם על סמך זה שהם עולים כסף, כך שיש להם בסיס כלכלי, או שהם בשימוש מאוד נרחב במערכת כך שישנה אנרציה שתחזיק אותם בחיים לאורך זמן.

לוורדפרס אלפי ערכות נושא (themes) נפלאות בחינם או בתשלום.  האם אוכל לבקש להתקין ערכה כזו במערכת שלכם?
גם כאן התשובה שלילית בהתחשב בכל השיקולים שהובאו בתשובה הקודמת. מעבר לזאת יש לזכור כי לטכניון יש כעת מיתוג מחייב ועל כל האתרים הטכניוניים לציית לכללי המיתוג, והתאמה של ערכות נושא קנויות למיתוג מייתרת את השימוש בהן.

אם יש חשש שתוספים וערכות נושא יפסיקו לעבוד בעקבות שדרוגי מערכת, מדוע אתם מתעקשים לבצע שדרוגים?
מערכת קוד פתוח חייבות לעבור שדרוגים מעת לעת כדי לסתם פרצות אבטחה שהתגלו בקוד, לתקן באגים, ולהוסיף תכונות חדשות ומועילות. אנו נבצע באופן מסודר את כל השידרוגים שיצאו למערכת לאחר שנבדוק אותם על מערכות פיתוח ובקרת איכות זהות לאלו של מערכת הייצור. הודעות על שידרוגים יימסרו לבעלי האתרים מעת לעת ובאחריותם יהיה לבדוק שהשדרוג עבר באופן תקין.

לאור כל המגבלות שאתם מטילים, מדוע שלא אבנה לעצמי מערכת וורדפרס משלי על שרת שלכם ואעשה שם ככל העולה על רוחי?
זה אפשרי בתנאי שתעבדו עם אחת החברות שזכו במכרז הטכניוני לבניית אתרים. ראו כאן תנאי שירות לבניית אתר עצמאי.